Site Loader

W czasach dzieciństwa każdy z nas miał jakiegoś ulubionego bohatera. Tak, dla niektórych był to Kubuś Puchatek, a dla innych Reksio lub Smerfy. Może my nie mieliśmy dostępu do tylu bajek, ale zawsze mogliśmy obejrzeć coś fajnego i jeszcze o tym poczytać. Nasze dzieci mają dostęp do jeszcze większej ilości bajek, dzięki czemu mogą poznać wspaniałe osoby, które w pewnej mierze staną się również ich ulubieńcami. Dzieci tak już mają, że zawsze wybierają sobie kogoś takiego, kto będzie ich numerem jeden, którego będą chcieli oglądać i o nim czytać. Dobrą propozycją do czytania dla najmłodszych jest “Opowieści ze świata pociągów. Robot Trains. Złota księga bajek“, którą stworzyła Beata Żmichowska.

Bajki dla dzieci

Każdy rodzic wie, że dzieci mają swoje bajki, które z wielka przyjemnością ogląda. Dziecko nie raz wyczuje, że oto zbliża się pora jego ulubionej bajki i chodzi za rodzicem tylko po to, aby ten włączył mu przygody jego ulubionych bohaterów. Nawet wtedy, kiedy maluch nie do końca zna się na zegarku, doskonale wie, że oto nadeszła pora na to, aby zasiąść przed telewizorami, ponieważ jego ulubieńcy będą właśnie nadawani. Takimi bajkami inspirowała się właśnie Beata Żmichowska. Kobieta wzięła na warsztat bajki, jakie dzisiaj można spotkać na różnych programach i stworzyła “Złote księgi bajek”, które opowiadają o bohaterach najpopularniejszych bajek. Mamy więc tutaj ”Tomek i Przyjaciele. Najpiękniejsze opowieści”. Dostępne są również książki opowiadające o losach ulubieńców w wersji z naklejkami, które dzieci wprost kochają.

W świecie pociągów

“Robot Trains” to wspaniałe, stalowe pociągi, które zawsze spieszą wszystkim z pomocą. W tym celu zamieniają się w roboty, które posiadają wspaniałe moce. Ale wszyscy fani tej fantastycznej serii bajek na pewno o tym wiedzą, że na te roboty zawsze można liczyć. Wystarczy tylko dać znać, a one dokonują już wspaniałej transformacji. Autorka wzięła pod uwagę drugą serię tych bajek i trzynaście opowiadań zamieściła w “Opowieści ze świata pociągów. Robot Trains. Złota księga bajek“. Mamy więc tutaj Gennie, która będzie opracowywała nowe moduły dla dzielnych pociągów. Jest również Maxie, która przekona się jakie ma wspaniałe moce. Razem z Kayem, Alfem i Wiktorem czytelnicy będą mogli wziąć udział we wspaniałej akcji ratunkowej. Co wydarzy się w innych bajkach? Lepiej tego nie zdradzać. Dziecko z wielką przyjemnością będzie odkrywało kolejne tajemnice, jakie na niego czytają. Czas na wspólne czytanie z maluchem.

Ludzie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Post Author: Ewa